Vardinių lipdukų vaikams istorija

Sveiki, esu Marija. Kurį laiką dirbau vaikų auklėtoja lauko darželyje. Čia vaikai mokomi ir ugdomi lauke, nesvarbu, ar už lango spaudžia šaltukas, ar kepina kaitri saulė. Užsiėmimams kiekvienas vaikas atsineša nemažai daiktų, o ir drabužių prireikia daugiau nei įprastai. Tad susidurdavome su amžina problema – „daiktams užaugdavo kojos“, nuolat kažkur pasimesdavo arba vaikai supainiodavo vieni kitų striukes, šalikus, kepures, pirštines, apsiaustus nuo lietaus, o atsekti, kieno yra kas, tapdavo tikru iššūkiu.

Dvejų, trejų metų vaikai dar nesugeba pasakyti: „ČIA MANO“. Nors tėvelių vis prašydavome užrašyti ant visų daiktų ir drabužių vaikų vardus, tai nebuvo geriausia išeitis – vieni pamiršdavo, kiti guosdavosi, kad užrašai po skalbimo nusitrina, o ant kai kurių daiktų to padaryti tiesiog būdavo neįmanoma.

Išeitis į darželį atkeliavo kartu su dvimečiu Hubertu. Visi jo daiktai buvo pažymėti lipdukais, kuriuose užrašytas jo vardas, mamos telefono numeris, o šalia – žaismingas paveikslėlis. Ne tik auklėtojos greitai atsekdavo Huberto daiktus, bet ir pats mažylis net nemokėdamas skaityti pagal paveikslėlį juos kaip mat atpažindavo. Tėveliai pasakojo, kad kartą lipduke nurodytas telefono numeris jiems padėjo susigrąžinti kieme paliktas rogutes. O juk ne vienam pasitaiko, kad randame daiktą, norėtume jį perduoti savininkui, bet nėra to „stebuklingo lipduko“, kuris „parvestų“ pasimetėlį namo.

Mažas, prie visų daiktų ir drabužių gerai prilimpantis ir nenusiplaunantis lipdukas su vaiko vardu, piešinėliu ir tėvelių telefono numeriu, yra geniali smulkmena, visada teikianti optimizmo, kad pamestas ar pasiklydęs daiktas atsiras. O svarbiausia – išvengiama ašarų, papildomo rūpesčio ir bereikalingų išlaidų.

Supratusi, kad tokie lipdukai vaikų kasdienybėje yra būtini, ieškojau būdų, kaip tokius, išskirtines savybes turinčius lipdukus, gerai prilimpančius ir prie drabužių, ir prie kitų daiktų, nenusitrinančius ir nenusiplaunančius būtų galima pagaminti. Į pagalbą pasitelkiau savo vyrą, kuris yra spaudos dizaineris, ir taip atsirado „lipdis.lt“.

Dabar lipdukus gali įsigyti visi Lietuvos vaikų darželių ir mokyklų tėveliai. Panašūs lipdukai vaikų daiktams seniai yra prigiję Skandinavijos šalių, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos vaikų darželiuose ir mokyklose.

Problema išspręsta – DAUGIAU NIEKADA NIEKO NEPAMESK!

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.