Vaikų užmaršumo priežastys

Su šia problema susiduria daugelis tėvų: vaikas grįžta iš darželio ar mokyklos ten palikęs daiktus (kuprinę, pieštukų dėklą, žaislinį poniuką ir t.t.). Taip nutinka toli gražu ne kartą! Praėjusią savaitę paliko šaliką, šią – kepurytę, ir galų gale imate svarstyti, kiek kartų dar prireiks pirkti naujus daiktus vietoje pamestų? Galų gale, net ir vaiko paklausus, kur jis paliko daiktą, atsakymo nesulauksite – vaikas to neprisimins, ir greičiausiai tik kaltai žiūrės akeles nudelbęs.

Kaip spręsti per didelio vaikų užmaršumo problemą? Kokios yra tokio elgesio priežastys? Tą pamėginsime suprasti padedami psichologų ir analizuodami konkrečius atvejus.

 

6 išsiblaškymo priežastys

 

  1. Maži vaikai neturi trumpalaikės atminties

 

Visų pirma reikia išsiaiškinti, kodėl jūsų vaikas yra išsiblaškęs. Priežasčių gali būti labai daug – jaunesniems nei 5 metų vaikams išsiblaškymas yra visai normalus dalykas. Per didelis smalsumas ir susidomėjimas juos supančiu pasauliu neleidžia vaikui susikaupti ties vienu dalyku. Pavyzdžiui, jis pasidėjo kibirėlį prie medžio ir užsirioglino ant kalnelio, kur labai gražu ir yra kažkas įdomaus. O kai norėdami grįžti iš žaidimų vietos paklausite vaiko kur kibirėlis, tai bus beprasmiška, vaikas to neprisimins, nes mažyliai neturi suaugusiam žmogui įprastos trumpalaikės atminties. Todėl vaiko nekaltinkite – jo atmintį tiesiog reikia po truputį lavinti.

 

  1. Vaikas gyvena savo mintyse

 

Antroji priežastis – per didelis panirimas į save, svajingumas. Kai kurie vaikai kur kas daugiau gyvena savo mintyse nei realiame pasaulyje. Kartais toks charakterio bruožas gali lydėti vaiką visą vaikystę, o kartais net ir visą gyvenimą. Jie viską pamiršta nesąmoningai, tačiau atminties treniruotės gali padėti išmokti susikaupti.

 

  1. Nuosavybės sampratos stoka

 

Trečioji priežastis yra asmeninės nuosavybės sampratos stoka. Pavyzdžiui, didelėje šeimoje vaikas visus žaislus gali laikyti bendrais, todėl jis nemato poreikio jų prižiūrėti, tai nėra jo asmeninė atsakomybė. Panašiai yra ir vaikų lavinimo įstaigose, kuriose veikia vaikų mainų taisyklės „tu man – aš tau“. Pavyzdžiui, ryte vaikai susikeičia daiktais, o vakare jiems jau sunku prisiminti, kas kam buvo duota.

 

  1. Skubėjimas

 

Ketvirtoji priežastis yra skubėjimas. Jei vaikas neturi pakankamai laiko ramiai susiruošti, žinoma, jis būtinai kažką pamirš. Tai būdinga ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Iki pat vakaro vaikui sunku prisiminti, su kokiomis kelnėmis jis atėjo į darželį, ar jis turėjo kumštines pirštines ir ką buvo įsidėjęs į kuprinę. Per didelis darbo krūvis taip pat gali įtakoti vaiko užmaršumą. Mokykla, namų darbai, užsiėmimai, namų ruošos darbai, pomėgiai… Suplanuota kiekviena dienos minutė, krūvis yra per didelis ir vaikas nebeturi laiko pagalvoti apie tai, ką pasiėmė, o ko ne.

 

  1. Savarankiškumo stoka

 

Penkta priežastis yra savarankiškumo stoka. Jei mažylio tėvai jį aprengia, nurengia, sukrauna viską į kuprinę ir nuolat su juo arba už jį ruošia pamokas, tuomet vaikas tikrai bus nepajėgus prisiminti, kas įdėta į jo kuprinę ir kokius daiktus šiuo metu turi su savimi.

 

  1. Vaikas daiktus pamiršta tyčia

 

Vaikas gali tyčia kažką pamiršti – sąsiuvinį namuose, nes neatliko namų darbų, pažymių knygelę, kad tėvai nematytų pažymių ir panašiai. Jei jaučiate, kad vaikas gudrauja, tiesiog ramiai pasikalbėkite su juo apie situaciją mokykloje ir šio sukčiavimo priežastis.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.