Profilaktika nuo užmaršumo

 

Kad ir kokio amžiaus vaikas bebūtų, jis vis tiek bus išsiblaškęs ir jam bus sunku prisiminti visus daiktus, kuriuos nešiojasi su savimi. Todėl palengvinkite jam gyvenimą ir pažymėkite drabužius, daiktus kokiu nors simboliu ar tiesiog etikete (lipduku) su vardu, kad vėliau būtų lengviau pamestų daiktų ieškoti. Be to, be jūsų mažylio darželyje ar mokykloje yra ir kitų išsiblaškėlių, kurie gali namo iškeliauti su jūsų vaiko kelnėmis. Vardo lipdukas su vaiko vardu, paveikslėliu ir telefono numeriu padėtų to išvengti.

 

Kad vaikas tam tikrus veiksmus išmoktų atlikti automatiškai, mokykite jį savo atliekamus veiksmus prie vaiko kartodami balsu: „Grįžai iš lauko – nusiimi kumštines pirštines, įsidedi į jas kišenes. Nusiėmei kepurytę ir šaliką – padedi juos į lentyną. Striukę kabini ant kabliuko.“ – ir taip toliau. Galite apie tai sukurti ir eiliuotų tekstų ar dainelių, kad vaikui būtų dar lengviau atsiminti šiuos veiksmus.

 

Taip pat gali būti naudinga daiktus skaičiuoti – tai daryti galite lenkdami pirštus. Į kuprinę “keliauja”: vadovėlis, pieštukų dėklas, užrašų knygelė ir t.t. Grįžę namo kuprinę iškraukite skaičiuodami daiktus kartu su mažyliu, kad įsitikintumėte, jog niekas nepasimetė. Jei užmaršumas vargina ir jus pačius, šį sąrašą geriau kur nors užrašyti.

 

Dar yra daugybė atminties lavinamųjų žaidimų. Žodžių žaidimai, tokie kaip „Aš paimsiu šiaurę“ arba „Aš žinau penkis …“, bei internetiniai žaidimai – „Memories“, ar staliniai – „Yeah Bug“. Tikrai nesunku rasti ką nors tinkamo jūsų vaikui.

 

Be reikalo neduokite vaikui nereikalingų daiktų. Jei žinote, kad vaikas išsiblaškęs, į trumpą pasivaikščiojimą jam tikrai nereikia su savimi neštis poros žaislų, kuriuos jis nori pasiimti, ar telefono. Be to, tenkindami bet kokią mažylio užgaidą jūs menkinate jo pasiimamų daiktų vertę, todėl jis tikrai nesirūpins jų saugumu.

 

Atidumą reikia ugdyti nuolat . Raskite vietą kiekvienam vaiko daiktui ir skirkite laiko šio daikto priežiūrai. Mokykite vaiką savarankiškai ir nuolatos prižiūrėti savo daiktus, pavyzdžiui, mokykite reguliariai valytis batus bei pačiam nešti nešvarius skalbinius į skalbyklę. Netvarkykite to, ką vaikas gali pasidaryti pats, nedarykite visko už jį. Išmokykite vaiką planuoti savo laiką, nesiblaškyti – prieš kur nors eidami skirkite papildomas kelias minutes susiruošimui.

 

Nereiktų mažylio gąsdinti griežtu: „Ar nieko nepamiršai?“. Geriau būtų tai padaryti švelnaus klausimo forma, pavyzdžiui, „Ar viską pasiėmei?“ Leiskite jam dar kartą garsiai pasakyti, ką jis turėjo pasiimti ir, jei jis kažką pamiršo, priminkite, kur yra pamirštas daiktas. O jei mažylis viską susikrovė ir nieko nepamiršo, jokiu būdu nepamirškite jo pagirti!

 

Galiausiai, rodykite vaikui gerą pavyzdį. Juk vaikai kartoja mūsų veiksmus. Taigi, prie tvarkos pratintis ir savo klaidas taisyti turi visa šeima.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.